square falls creek logo

 

AGL Logo Vertical CMYK

 

parks-vic150px

 

victoria_logo_150

 

logo-worldloppet-2010-150

14km Rocky Valley Rush
Place Bib Name YoB AG Club Time
1. 4 Alexander Legkov 1983 MU50 RUS 0:32:55.3
2. 5 Ilya Chernousov 1986 MU50 RUS 0:34:06.9
3. 6 Alexey Chernousov 1984 MU50 RUS 0:35:03.4
4. 14 Ben Derrick 1973 MU50 AUS 0:37:27.1
5. 36 Paul Gray 1969 MU50 AUS 0:40:30.0
6. 33 Ian Franzke 1976 MU50 AUS 0:41:50.8
7. 32 Cameron Dickinson 1980 MU50 AUS 0:42:36.5
8. 21 Kevin Tory 1969 MU50 AUS 0:43:35.3
9. 11 Michael Bourke 1953 MO50 AUS 0:51:49.3
10. 30 Stephen McDowell 1956 MO50 AUS 0:52:07.8
11. 23 Steve Cimpoeru 1963 MO50 AUS 0:53:16.3
12. 29 Kerryn Rim 1962 WO50 AUS 0:53:48.7
13. 31 Paul Waller 1947 MO50 AUS 0:53:49.5
14. 19 Mervyn Trease 1950 MO50 AUS 0:54:10.4
15. 13 Irene Dunn 1965 WU50 AUS 0:54:18.0
16. 18 Len Budge 1951 MO50 AUS 0:57:09.2
17. 35 Tony Crapper 1947 MO50 AUS 0:57:31.6
18. 37 David Hunt 1973 MU50 AUS 0:59:18.3
19. 20 Paul Bierman 1961 MO50 USA 0:59:26.4
20. 3 Andrew Baraniak 1975 MO50 AUS 1:02:58.0
21. 15 Michelle Armstrong 1961 WO50 AUS 1:03:25.7
22. 39 Marika Massey-Bierman 1999 WU16 USA 1:04:01.6
23. 25 Anna Wilson 1971 WU50 AUS 1:08:57.9
24. 26 Judith Arndt 1976 WU50 GER 1:08:58.0
25. 17 Doug Hamilton 1955 MO50 AUS 1:11:48.9
26. 22 Kate Langlois 1965 WU50 AUS 1:15:29.9
27. 27 Marion Baines 1970 WU50 AUS 1:16:19.1
28. 34 Kate Dahl 1968 WU50 AUS 1:18:56.7
29. 38 Belinda Phillips 1972 WU50 AUS 1:23:00.7
30. 40 Tanya Lieschke 1972 WU50 AUS 1:31:44.0
31. 8 Colin Addison 1956 MO50 AUS 1:36:33.3
32. 9 Judith Barnes 1964 WU50 AUS 1:37:17.8

 

4km Sun Valley Ramble
Place Bib Name Born Class Nation Time
1 52 Finlay Clarke 1998 MU16 AUS 00:14:41
2 58 Quincy Massey-Bierman 2003 WU12 USA 00:17:15
3 51 William Middlemiss 2000 MU16 AUS 00:19:16
4 62 James Darbyshire 1999 MU16 AUS 00:21:21
5 67 Mark Rennick 1952 MO50 AUS 00:21:23
6 60 Christine Roberts 1954 WO50 AUS 00:21:24
7 61 Peter O'Brien 1944 MO50 AUS 00:21:24
8 63 Veronica McDowell 1955 WO50 AUS 00:22:20
9 65 Tony Keeble 1969 MU50 AUS 00:23:32
10 64 Acacia Keeble-Benne 2002 WU12 AUS 00:23:32
11 66 Robert Hill 1938 MO50 AUS 00:40:37
12 56 Dan Gill 1993 MU50 AUS 00:43:37
13 55 Brad Gill 1995 MU20 AUS 00:47:22
14 53 Josh Lock 2002 MU12 AUS 00:59:08
15 54 Paul Gill 1949 MU50 AUS 00:59:10